Bardejov – pobyty pre seniorov

Bardejov, seniorské pobyty – oáza zdravia a oddychu s dlhou históriou

Bardejovské kúpele sú jedným z najstarších a najznámejších kúpeľných stredísk na Slovensku. Majú dlhú a bohatú tradíciu, ktorá sa začala písať už v 13. storočí, keď sa tu objavili prvé pramene minerálnej vody. Odvtedy sa stali miestom, kde sa stretávali nielen ľudia hľadajúci liečbu a relax, ale aj významné osobnosti z európskej histórie. A aj preto je Bardejov vhodný pre seniorské pobyty.

Bardejov, seniorské pobyty -ilustračný obrázok bardejovské kúpele

História kúpeľov

 • Prvá písomná zmienka o Bardejovských kúpeľoch pochádza z roku 1247, keď uhorský kráľ Béla IV. daroval mestu Bardejov právo na využívanie prameňov. V 15. storočí sa začali používať k pravidelnej kúpeľnej liečbe, ktorá bola založená na pití a kúpaní sa v minerálnej vode.
 • V 16. a 17. storočí sa kúpele stali známymi aj v zahraničí a získali si dobrú povesť, ktorá prenikla na dvory významných európskych panovníkov. Túto „oázu zdravia a oddychu“ navštívilo veľa z histórie známych osobností, napríklad Mária Lujza, manželka cisára Napoleona, ruský cár Alexander I., cisárovná Alžbeta, manželka Františka Jozefa I., známa ako Sissi a mnoho významných šľachticov.
 • V 18. a 19. storočí sa kúpele rozvíjali a modernizovali, vznikli nové kúpeľné budovy, hotely, kolonáda, parky a kultúrne zariadenia. V 20. storočí prešli kúpele viacerými zmenami, ktoré súviseli s politickou a spoločenskou situáciou v krajine. Po roku 1989 sa kúpele privatizovali a začali sa opäť obnovovať a rozširovať.

Bardejov, seniorské pobyty – liečivé prírodné zdroje a indikácie

Najväčším bohatstvom Bardejovských kúpeľov sú prírodné liečivé minerálne vody, ktoré svojím zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe. Bardejovská minerálna voda je prírodne liečivá, stredne mineralizovaná, hydrogénuhličitanovo-chloridová, sodná, uhličitá, hypotonická so zvýšeným obsahom kyseliny boritej.

Má priaznivé účinky na organizmus, pretože podporuje trávenie, znižuje krvný tlak, zlepšuje látkovú výmenu, posilňuje imunitný systém, upokojuje nervy a zvyšuje vitalitu. Minerálna voda sa používa na pitnú kúru, kúpele, inhalácie, irigácie, zábalové a masážne procedúry.

Bardejovské kúpele sú indikované pre liečbu dýchacích ciest, obehového ústrojenstva, tráviaceho ústrojenstva, pohybového aparátu, nervového systému, kožných ochorení, gynekologických problémov, endokrinných porúch, alergií, obezity, cukrovky, chorôb z povolania a stavov pri fyzickej a psychickej vyčerpanosti.

Ubytovanie a služby

Kúpeľný Hotel Astória

pln – od 6nc – od 504€

Dependance 

pln – od 6nc – od 414€

Kúpeľný Hotel Ozón

pln – od 6nc – od 504€

Hotel Alžbeta

pln – od 6nc – od 474€

Hotel Alexander

pln – od 6nc – od 570€

Penzióny

pln – od 6nc – od 456€

Centrum kúpeľov tvorí kúpeľná kolonáda a kúpeľný dom, ktorý je spojený presklennými chodbami s liečebným domom Alžbeta a s najväčšími hotelmi Astória** a Ozón***. Liečebné procedúry sa podávajú v kúpeľnom dome, v ktorom sa okrem iného nachádza aj kúpeľná poliklinika a laboratóriá.

Ubytovanie je možné v rôznych kategóriách, od luxusných apartmánov po jednoduché izby. Všetky ubytovacie zariadenia sú vybavené moderným nábytkom, kúpeľňou, televízorom, telefónom, internetom a chladničkou. Niektoré majú aj balkón alebo terasu s výhľadom na park.

Komplex Wellness Spa slúži na regeneráciu tela a duše, ponúka wellness služby nielen pre kúpeľnú klientelu, ale aj návštevníkom a hosťom z celého regiónu a zahraničia. Obsahuje vodný svet a saunový svet.

 • Vodný svet pozostáva z vnútorného bazéna s prúdmi, masážnymi tryskami, vodnými hubami, protiprúdom a vodnou hľuzou, detského bazéna, vírivky, kaskády a ležadiel.
 • Saunový svet ponúka suchú fínsku saunu, parnú saunu, bylinkovú saunu, infračervenú saunu, ľadovú jaskyňu, ochladzovací bazén, Kneippov chodník, tepidárium, relaxačnú miestnosť a solárium.
 • Vo Wellness Spa sa tiež nachádza fitness centrum, kozmetický salón, kaderníctvo, manikúra, pedikúra, masáže, zábalové a kúpeľné procedúry.

Zábava a kultúra

V areáli Bardejovských kúpeľov sa nachádza tiež obchodné centrum, pošta, kino, kostol, Múzeum ľudovej architektúry, kaviarne a reštaurácie, amfiteáter na letné kolonádne koncerty, tenisové kurty, minigolf, fitnes, bowling bar, lyžiarsky vlek, kyslíková dráha, 35 km upravených turistických chodníkov, prírodné kúpalisko s vyhrievanou vodou, soľná jaskyňa. Hostia tu nachádzajú v príjemnom prostredí maximálnu zdravotnú starostlivosť, všetky služby na vysokej úrovni, komplexnú liečbu a hlavne pokoj a pohodu.

Bardejovské kúpele sú tiež výborným východiskovým bodom na výlety do okolia, ktoré ponúka množstvo prírodných a kultúrnych krás. Medzi najobľúbenejšie patria historické mesto Bardejov, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Bardejovské kúpele sú teda ideálnym miestom pre všetkých, ktorí hľadajú nielen zdravie, ale aj krásu, históriu, kultúru a zábavu. Ponúkajú širokú škálu služieb a aktivít, ktoré uspokoja každého návštevníka. Bardejovské kúpele sú miestom, kde sa spája minulosť s prítomnosťou, príroda s civilizáciou, tradícia s modernosťou. Sú miestom, kde sa človek cíti dobre.

Bardejov, seniorské pobyty – hotely

Seniorský pobyt Bardejov ponúkajú seniorské pobyty tieto zariadenia:

 • Hotel Alexander
 • Hotel Alžbeta
 • Hotel Ozón
 • Hotel Astória
 •  a pobyt v penziónoch

Čo môžete vidieť v okolí Bardejova

Bardejov a jeho kúpele ponúkajú bohaté možnosti na objavovanie histórie, kultúry, prírody a relaxácie. Okolie tohto UNESCO mestského pamiatkového rezervátu a kúpeľov je posiate množstvom atrakcií, ktoré zaručene osloví každého návštevníka.

Historické a kultúrne pamiatky

 • Mesto Bardejov: Mesto samo o sebe je povinnou zastávkou pre každého, kto navštívi Bardejovské Kúpele. Historické centrum mesta je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO, kde sa môžete pokochať nádhernými príkladmi stredovekej architektúry, vrátane Baziliky sv. Egídia, ktorá je domovom vzácnych gotických oltárov a je jednou z najvýznamnejších pamiatok v meste.

Prírodné krásy a aktivity

 • Hrad Zborov: Len 8 kilometrov od kúpeľov, hrad Zborov ponúka turistom možnosť prežiť deň plný histórie a nádherných výhľadov na okolitú krajinu Nízkych Beskýd. Hrad, hoci je dnes v ruinách, je prístupný turistickou trasou priamo z kúpeľov a ponúka úchvatnú kulisu pre milovníkov histórie.
 • Busov: Táto najvyššia hora v blízkom okolí (1002 metrov nad morom) je ideálnym cieľom pre turistov hľadajúcich miernu turistiku s prekrásnymi výhľadmi na okolie.

Vojenská história

 • Vojenské historické múzeum vo Svidníku: Pre tých, ktorí majú záujem o vojenskú históriu, sa v blízkom okolí (22 km) nachádza Vojenské historické múzeum, kde sa môžete dozvedieť viac o bojoch vo východnom Slovensku počas druhej svetovej vojny, vrátane legendárnej bitky o Duklu.

Bardejov a jeho okolie sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu kultúrnych zážitkov, histórie a prírodných krás. Či už sa rozhodnete prechádzať po historickom centre Bardejova, objavovať ruiny hradu Zborov, vychutnávať si výhľady z vrchu Busov, alebo sa ponoriť do vojenskej histórie regiónu, Bardejovské Kúpele a ich okolie ponúkajú nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka.

Kúpeľné pobyty

Vyberte si kúpele. Pozrite si ponuky všetkých kúpeľných pobytov.