Piešťany – pobyty pre senirov

Piešťanské kúpele: prírodné zázraky pre zdravie a pohodu

Rozmýšľate nad seniorským pobytom v Piešťanoch?

Piešťanské kúpele sú jedným z najznámejších a najstarších kúpeľných miest na Slovensku. Ich história siaha až do 16. storočia, keď boli objavené prírodné liečivé zdroje, ktoré sú dodnes základom ich úspechu. Ide o termálnu minerálnu vodu a unikátne sírne liečivé bahno, ktoré majú blahodarné účinky na reumatizmus a iné ochorenia pohybového aparátu, ako aj na nervový systém.

Liečba

Piešťanské kúpele sa môžu pochváliť viac ako 100-ročnou tradíciou v liečbe týchto chorôb, vďaka ktorej sa zaradili medzi popredné európske kúpele. Využívajú moderné metódy a technológie, ktoré sú založené na vedeckých poznatkoch a skúsenostiach. Každý hosť je ošetrený individuálne podľa svojho zdravotného stavu a potrieb. Špecializovaní a skúsení lekári zostavia program liečby, ktorý zahŕňa rôzne procedúry, ako sú kúpele, zábaly, masáže, elektroliečba, magnetoterapia, fyzioterapia, hydroterapia a iné.

Relax a kultúra

Okrem liečby ponúkajú Piešťanské kúpele aj možnosti pre relax a oddych v nádhernej prírode. Kúpeľný ostrov je oázou pokoja, kde sa nachádza prekrásny kúpeľný park s množstvom zelene a kvetov. Na ostrove sa tiež nachádzajú kúpeľné hotely, ktoré poskytujú komfortné ubytovanie a stravovanie pre svojich hostí. Hotely majú vlastné rehabilitačné centrá, kde sa vykonávajú liečebné procedúry. Niektoré hotely majú aj wellness a spa zóny, kde sa môžu hostia oddať rôznym formám relaxácie, ako sú sauny, vírivky, bazény, soláriá, kozmetické a kadernícke služby.

Pre tých, ktorí majú radi aktívny životný štýl, ponúkajú Piešťanské kúpele široké možnosti športového vyžitia. Pre milovníkov kultúry a spoločenského života je tu spoločenské centrum, kde sa konajú rôzne podujatia, ako sú koncerty, divadelné predstavenia, výstavy, prednášky, kurzy, či plesy.

kupele piestany

Piešťanské kúpele sú teda ideálnym miestom pre každého, kto chce zlepšiť svoje zdravie, pohodu a kvalitu života. Prírodné liečivé zdroje, odborná starostlivosť, príjemné prostredie a bohatá ponuka na voľný čas sú zárukou spokojnosti a návratnosti. Piešťanské kúpele sú miestom, kde sa stretávajú tradícia a modernosť, príroda a kultúra, liečba a relax. Piešťanské kúpele sú miestom, kde sa cítite dobre.

Kúpeľné pobyty pre seniorov

Piešťany sú vhodné aj na seniorské kúpeľné pobyty. Samozrejme, že tu existuje niekoľko možností, ako si užiť príjemný a zdravotne prospešný pobyt v Piešťanoch.

Seniorské pobyty:

Hotel Magnólia

Hotel Magnólia sa právom označuje za hotel s najlukratívnejšou polohou v meste. Nachádza sa priamo na nábreží rieky Váh, v blízkosti umelého jazera , 3 minúty chôdze od kúpeľného ostrova a  zároveň na začiatku známej pešej zóny Alexandra Wintera a mestských parkov, ktoré predstavujú srdce Piešťan.

StravaDĺžkaCena
pol5 nocíod 582€Pozri viac
pol3 nocíod 391€Pozri viac

Hotel Spa & Wellness Máj

Bezbariérový kúpeľný Hotel Máj je vhodný pre všetky generácie, pre seniorov i rodiny s deťmi. Krytý bazén s vodou 32 °C a slnečnou terasou, liečebné i exotické masáže, vírivka či perlička, zábaly, sauna či solárium a k tomu služby pre krásu, ako kozmetika, kaderníctvo, manikúra, pedikúra… Takmer 50 relaxačných, liečebných a skrášľovacích služieb pod jednou strechou.

StravaDĺžkaCena
pol5 nocíod 377€Pozri viac

Hotel Park

Hotel Park ponúka nadštandardné služby štvorhviezdičkového hotela. Nachádza sa v príjemnom a tichom prostredí mestského parku v blízkosti ramena rieky Váh. Známy Kúpeľný ostrov sa nachádza cca 800 metrov od hotela. Hotelové wellness centrum zahŕňa fínsku saunu, infračervenú kabínu, parný kúpeľ a vírivku. Počas pobytu máte voľný vstup do elegantného krytého bazéna s vodnými atrakciami. 

StravaDĺžkaCena
pol4 nocíod 384€Pozri viac


Čo môžete vidieť v okolí Kúpeľov Piešťany

Kúpele Piešťany, známe svojimi liečebnými procedúrami a príjemným prostredím, ponúkajú nielen relax a zdravie, ale aj množstvo atrakcií v ich okolí. Táto oblasť Slovenska je bohatá na kultúrne pamiatky, prírodné krásy a aktívne možnosti trávenia voľného času, ktoré spolu vytvárajú ideálnu kombináciu pre návštevníkov hľadajúcich odpočinok a zároveň túžiacich po objavovaní nových miest.

Historické a kultúrne atrakcie

  1. Hrad Beckov – Stojí majestátne na skalnom útese a ponúka nádherný výhľad na okolie. Jeho ruiny sú svedectvom bohatej histórie a sú častým miestom kultúrnych podujatí.
  2. Čachtický hrad – Pripomínka slávnej histórie Alžbety Báthoryovej, známej aj ako „Krvavá grófka“. Hradné ruiny sú obklopené nádhernou prírodou a lákajú na prieskum.
  3. Múzeum Slovenských národných rád – Nachádza sa v Myjave a poskytuje návštevníkom podrobný pohľad na boj Slovákov za národnú nezávislosť.

Piešťany prírodné krásy

  1. Vodná nádrž Sĺňava – Ideálne miesto pre milovníkov vodných športov, rybárčenia a piknikov. Svojou krásou a pokojným prostredím je vynikajúcim miestom pre relax.
  2. Jazero Duchonka – Obľúbené rekreačné stredisko s čistou vodou a príjemnými plážami, ktoré láka na kúpanie a vodné radovánky.
  3. Považský Inovec – Pohorie ponúkajúce množstvo turistických trás pre peších turistov a cyklistov, s krásnymi výhľadmi na okolitú krajinu.

Piešťany aktivity a zážitky

  1. Golfový klub Piešťany – Pre milovníkov golfu ponúka vynikajúce podmienky na hru v krásnom prostredí.
  2. Termálne kúpalisko Eva – Poskytuje relaxačné a liečebné procedúry v termálnych vodách, ktoré sú ideálne pre regeneráciu tela i duše.
  3. Park miniatúr – Zábavné a poučné miesto, kde si môžete prezrieť miniatúrne repliky známych slovenských hradov a zámkov.

Kúpele Piešťany a ich okolie ponúkajú návštevníkom bohaté možnosti na objavovanie histórie, užívanie si prírody a relax. Či už preferujete pokojné prechádzky prírodou, kultúrne zážitky, alebo ste fanúšikom aktívneho oddychu, v tejto oblasti nájdete všetko potrebné pre nezabudnuteľnú dovolenku.

Kúpeľné pobyty

Vyberte si kúpele. Pozrite si ponuky všetkých kúpeľných pobytov.