Dudince -pobyty pre seniorov

Kúpele Dudince sú ideálnym miestom pre relaxáciu, regeneráciu a omladenie. Ak by ste chceli vyskúšať niečo, čo vám pomôže zlepšiť vaše zdravie a pohodu, odporúčame navštíviť kúpele Dudince.

Dudinská minerálna voda

Tieto kúpele sú známe svojou minerálnou vodou, ktorá je jednou z najvzácnejších vôd na svete. Dudinská minerálna voda má vysokú mineralizáciu a obsahuje oxid uhličitý a sulfán, ktoré majú blahodarné účinky na telo.

Môžete v kúpeľoch relaxovať rôznymi spôsobmi, ako sú minerálne kúpele, masáže, elektroliečba, bahenné zábaly a ďalšie. Dudinská minerálna voda pomáha pri liečbe ochorení pohybového aparátu, srdcovocievnych ochorení, neurologických ochorení a chorôb z povolania. Samozrejme je to aj prevencia proti týmto ochoreniam.

Samozrejme, do kúpeľov chodia aj seniori, na seniorské pobyty

Dudince – seniorský pobyt, Hotel Hviezda

Kúpele Dudince - ilustračný obrázok hotel Hviezda

Ak hľadáte pohodlné a príjemné ubytovanie v Dudinciach, Hotel Hviezda  je tou správnou voľbou.

Hotel sa nachádza v srdci mesta, len pár krokov od kúpeľného areálu, kde si môžete dopriať relax a liečbu. Hotel ponúka vlastné wellness centrum s rôznymi druhmi sauny, masážami a balneoterapiou.

Samozrejme, môžete si tiež zaplávať v krytom bazéne s minerálnou vodou a teplotou 30 °C. Ak máte chuť na dobré jedlo, reštaurácia hotela vás poteší svojou ponukou tradičných i medzinárodných špecialít. 

Hotel Hviezda  je tiež ideálnym miestom pre športové a zábavné aktivity. Môžete si zahrať golf, bowling, tenis alebo si požičať bicykel a preskúmať okolie.

 Hotel Hviezda vám zaručí nezabudnuteľný pobyt v Dudinciach.

Cena

od: 395 €

Ubytovanie

5 nocí nástup (check in) od: 15:00 opustenie zariadenia (check out) do: 11:00

Strava

plná penzia, raňajky: bufetové stoly, obed, večera, detaily: prvé jedlo po nástupe na pobyt: večera, záverečné jedlo: raňajky

Miestny/Kúpeľný poplatok: 1,50 EUR

Dudince dalšie seniorské pobyty

Penzión U Mlynárky

pln – 5nc – 295€

Hotel Prameň

pln – 5nc – 385€

Čo môžete vidieť v okolí Dudiniec

Dudince, obklopené mierne zvlnenou krajinou, ponúkajú nielen možnosti pre príjemné prechádzky, ale aj jedinečné prírodné a kultúrne atrakcie v ich okolí.

Tesárska roklina

Tesárska roklina, krátke kaňonovité údolie, je vytvorené sedimentmi vulkanického pôvodu zo štiavnického stratovulkánu. Toto miesto je známe svojou chaotickou sedimentáciou, ktorá je dôkazom toho, že v tejto oblasti bolo kedysi more. Roklina je prístupná turistickou trasou z Hontianskych Tesár, ktorá je vzdialená približne 6 km a je dostupná miestnou dopravou.

Krupinské bralce (Štangarígeľ)

Krupinské bralce, známe aj ako Štangarígeľ, tvoria pravidelné päťboké andezitové pilierové formácie, z ktorých niektoré dosahujú výšku až 6 metrov. Na jednom z kamenných stĺpov sa nachádzajú zvyšky pradávnych znakov, ktoré spomína aj známy slovenský polyhistor Andrej Kmeť. Tieto znaky sú pripisované rôznym kultúram, vrátane Keltov a Slovanov. K bralcom sa možno dostať po značenom turistickom alebo cykloturistickom chodníku z obce Žibritov, ktorá leží pri meste Krupina, asi 32 km od Dudiniec.

Mesto Krupina

Mesto Krupina, jedno z najstarších miest Slovenska, ponúka návštevníkom možnosť prehliadky rozhľadne známej ako Vartovka. Táto stavba slúžila počas protitureckých vojen ako strážna veža a je jednou z mála zachovalých stavieb tohto typu na Slovensku. Výstup na Vartovku ponúka nádherné výhľady na okolie a je príležitosťou spoznať bohatú históriu tohto regiónu.

Dudince a ich okolie poskytujú návštevníkom široké možnosti na objavovanie prírodných krás a historických pamiatok. Či už ide o pôsobivú Tesársku roklinu, záhadné Krupinské bralce alebo historické mesto Krupina, každé z týchto miest ponúka jedinečný zážitok a pohľad na bohatú kultúrnu a prírodnú dedičstvo regiónu.

Kúpeľné pobyty

Vyberte si kúpele. Pozrite si ponuky všetkých kúpeľných pobytov.